25 lipca 2023

Ponad 60% par w Polsce rozwodzi się po ponad 5 latach

Dzisiaj przyjrzymy się nieco bliżej trendom dotyczącym rozwodów w Polsce. W naszymspołeczeństwie, mimo że małżeństwo jest nadal uważane za fundament strukturyspołecznej, liczba rozwodów systematycznie rośnie. Według ostatnich danych, które mamydostępne, aż 60% par decyduje się na rozwód po upływie przynajmniej 5 lat.

 

Małżeństwo to złożony proces, który wymaga nie tylko zaangażowania, ale takżezrozumienia, cierpliwości i, przede wszystkim, komunikacji. Niestety, niektóre pary nie są wstanie przetrwać próby czasu. Dlaczego więc tak wiele małżeństw kończy się rozwodem pookoło 5 latach?

 

Przede wszystkim, kryzys małżeński po pięciu latach jest dość powszechnym zjawiskiem.Jest to moment, w którym wiele par zaczyna zauważać niedoskonałości partnera, którewcześniej były ignorowane lub niezauważone. Na tym etapie, emocje mogą być już niecowyczerpane, a rutyna i monotonia mogą zacząć dominować w związku.

 

Po drugie, fakt, że większość rozwodów następuje po 5 latach, może również wynikać zkwestii prawnych. W polskim prawie, rozwód jest możliwy po upływie co najmniej 6 miesięcyod zawarcia małżeństwa, ale wymaga uzasadnienia. Po pięciu latach, jednak, sąd możewydać rozwód nawet bez zgody jednej ze stron, jeśli uzna, że wspólne życie małżonków jestzasadniczo zniszczone.

 

Prawo rozwodowe jest skomplikowane i każdy przypadek jest unikalny. Jeżeli zastanawiaszsię nad rozwodem, skontaktuj się z nami. W Kancelarii Adwokackiej Maciej Kobic mamydoświadczenie w pomaganiu klientom w tak trudnym okresie. Pomożemy Ci zrozumiećTwoje prawa i dostępne opcje.

 

Chociaż rozwód jest zwykle ostatnią rzeczą, o której pary myślą w dniu ślubu, to jest torealność, z którą wiele par musi się zmierzyć. W tak trudnym czasie, ważne jest, abyś miałprofesjonalną pomoc prawną, która pomoże Ci przetrwać ten proces z minimalnym stresem izabezpieczy Twoje interesy.

 

Linkedin

Facebook

Copyright 2023 © All Right Reserved by Kancelaria Adwokacka M. Kobic